חלוקת עיזבון

לא אחת קורה שכל מה שקשור לחלוקת העיזבון של אדם שהלך לעולמו מעוררת ויכוחים רבים בין היורשים. זה קורה בעיקר כאשר מדובר על רכוש רב, בעל ערך כלכלי משמעותי או כאשר ישנם ויכוחים וסכסוכים בין היורשים. איך עושים את זה נכון ואיך בכל זאת מקצרים את התהליך? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

מי קובע איך מחלקים את העיזבון?

בדרך כלל אשר מדברים על חלוקת עיזבון מדברים על מצבים שבהם אדם השאיר אחריו צוואה, ובמקרים כאלה פשוט חובה עלינו לפעול בהתאם לצוואה, שהיא, כידוע, בקשתו האחרונה של הנפטר. עם זאת, ישנם גם מצבים שבהם האדם נפטר ולא השאיר צוואה או מצבים שבהם היורשים מתנגדים לצוואה. בכל אחד מהמקרים האלה, מהפשוט ביותר ועד המורכב ביותר, צריך לפנות לעו"ד שעוסק בתחום הזה. בדרך כלל עורך הדין שאליו יפנו היורשים הוא האדם שמחזיק בצוואת הנפטר, כלומר עוה"ד שאליו פנה בשעתו הנפטר כי להכין את צוואתו. עם זאת, כאשר הדברים מסתבכים ומתעורר הצורך להתמודד עם חלוקת העיזבון בצורה אחרת, כמובן שיש צורך לבחור עו"ד אחר שיוכל לייצג את הצד שלנו בצורה הטובה ביותר לאורך התהליך.

 

הדרך לבחור עו"ד לענייני עיזבונות

האמת היא שהרבה עורכי דין עשו התמחות בתחומים האלה ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, מתלבטים במי לבחור. זה לא משנה עד כמה נדמה לכם שהעניין הולך להיות מורכב או פשוט, כי בכל מקרה אתם חייבים לבחור רק עו"ד שבאמת יעזור לכם. לשם כך יש לברר על איזה איש מקצוע מדובר, האם הוא מוכשר והאם הוא מגיע עם ניסיון עשיר. אתם לא באמת רוצים להיות הלקוחות הראשונים של עורך דין כזה או אחר לענייני עיזבונות, כי כמו שקורה בכל תחום אחר, גם כאן הניסיון משפיע. לכן חשוב לבדוק, בין היתר, מה אומרות חוות הדעת אודות עורכי הדין השונים, כי חבל להתפשר על מישהו שלא ילחם את המלחמה שלכם כמו שצריך.

 

מקצועיות וזמינות ללקוח

אתם בהחלט צודקים אם אתם מחפשים עורך דין שיהיה גם מספיק רגיש לצרכים שלכם ולמצב שאתו אתם מתמודדים, אך מעבר לכל אלה, ומעבר לשירות האדיב, עוה"ד חייב להיות מקצוען אמתי. לכן כדאי שתכירו עוד היום את עו"ד יפית יוחפז, כי אם יש מישהי שתוכל לדאוג לכך שתקבלו מהעיזבון בדיוק את מה שמגיע לכם, זו עוה"ד יפית יוחפז. היא מגיעה עם ניסיון עשיר ביותר והלקוחות הקודמים שלה יעידו על כך שהיא זמינה בכל עת עבור לקוחותיה. לכן זה לא משנה אם יתעורר אצלכם במהלך הדרך שאלות לגבי התהליך או שתרצו לקבל הסברים נוספים, כי עם עו"ד כזאת תמיד תרגישו שאתם בידיים טובות. אל תתפשרו על פחות מזה ופנו אליה עוד היום, כי חלוקת עיזבון זה משהו שצריכה לנהל עבורכם עורכת דין מוכשרת במיוחד.

אנשי עריכת דין