הסכם ממון – מה כולל ומהי חשיבותו?

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו עומד על מדרגות הרבנות ומתקוטט או מתווכח עם בן הזוג לשעבר על נושאי הכספים השונים.

זוהי לא סיטואציה שמכבדת אף אחד מבני הזוג, ובוודאי לא את הילדים או את מערכת היחסים של כל בני המשפחה.

ולכן, זוגות צעירים רבים שנמצאים בשלב תכנון החתונה שלהם, בוחרים  לעצור לרגע ולנסות לבחון היתכנות של חתימה על הסכם ממון מבעוד מועד איתו ניתן להיכנס ברגל ימין לנישואין.

הסכם ממון יכול לעזור לכם לעשות סדר דווקא בתחומים הכי רגישים ומורכבים איתנו אתם נכנסים אל תוך הנישואין, כך ש זו היא החלטה שתשמור עליכם במשך פרק זמן ארוך במיוחד.

 

למה לכם הסכם ממון?

 הסכם ממון הוא חיוני מפני כמה סיבות, אך בדרך כלל הלקוחות הישראלים בוחרים לחתום על הסכם ממון:

בגלל הנכסים הקיימים

אם אתם מחזיקים בנכסים פיזיים, נכסים פיננסיים או מנהלים חברות ובתי עסק, חשוב לכם לשמור על ההון שצברתם לאורך השנים גם לאחר החתונה (למידע נוסף על תכנון חתונה הכנסו לאתר https://saveadate.co.il).

 

בגלל הנכסים העתידיים –

כדי שלא תמצאו את עצמכם רבים על זכויות בנכסים השונים, אפשר לקבוע מבעוד מועד מה יהיו הזכויות של כל אחד מבני הזוג על הנכסים המשותפים באשר הם. כך שאתם תוכלו לרכוש נכסים ביחד מתוך ידיעה ברורה ולצמצם את הנזקים בעתיד.

 

בגלל הירושה של הילדים

אם חשוב לכם לשמור על הנכסים שקיימים בתוך המשפחה, ולהעביר אותם בשלמותם לילדים, אתם צריכים לחתום על הסכם ממון ויפה שעה אחת קודם. ההסכם ישמור על כל אחד מהצדדים ויאפשר לכם להוריש לילדים בדיוק את מה שמגיע להם.

 

בגלל הליך הגירושין

לעיתים רבות מאוד, קרבות ירושה או הליכי גירושין עלולים להביא את שני הצדדים לכדי מריבות קשות על התחום הפיננסי. כאשר יש לכם אפשרות לראות את הדברים שחור על גבי לבן, אין שום צורך לריב על הסכמות שנחתמו כבר מזמן.

 

כבר בחתונה חושבים על העתיד

כבר כאשר אתם מתכננים את החתונה שלכם יש לכם את האפשרות ואת הזכות לקחת אחריות על העתיד הכלכלי של המשפחה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועי של משרד עורכי הדין והם יעזרו לכם לחתום על הסכם ממון ששומר עליכם.

לנכסים אם יש לכם נכסים, הסכם ממון יבטיח שהם ישארו אצלכם ואתם לא תיאלצו להעביר מחציתם מהם לבן הזוג
לנכסים בעתיד ההסכם יוצר חלוקת אחריות ברורה לנכסים אותם אתם רוצים לרכוש בעתיד לבוא, כך שאין מקום לריבים.
לילדים ההסכם מאפשר ירושה לילדים, באופן ששומר על הנכסים החשובים בתוך המשפחה שלכם.
בהליך הגירושין במקום לריב, אפשר לסמוך על ההסכם ולסיים את מערכת היחסים על הצד הטוב ביותר.

 

דפיקה של פטיש